19 skoler i Møre og Romsdal starter nå sin deltakelse i den nasjonale storsatsingen Ungdomstrinn i utvikling.

Annonse
Jobbpartner toppbanner

Målsettingen er å styrke elevenes grunnleggende ferdigheter i alle fag, og motivere dem til å lære mer.

Regional oppstartsamling

Representanter fra skolene i Møre og Romsdal som nå skal starte sin satsingsperiode samles 27. og 28. april til en stor, regional oppstartsamling.
Alle skoler med ungdomstrinn får i perioden fra 2013 til 2017 mulighet til å delta, og 618 skoler over hele landet er med i Ungdomstrinn i utvikling i 2015. Hver skole deltar i tre semestre, og så langt har 8 skoler i Møre og Romsdal fullført sin deltakelse.

Felles møtearena

– Vi ser at samlinger der alle involverte i satsingen deltar sammen, gir en god anledning til å bygge et felles grunnlag for å arbeide med utviklingsprosesser lokalt.

Det er gledelig at både skoleeiere og skoleledere har tro på at Ungdomstrinn i utvikling blir vellykket, blant annet ved at undervisningen blir mer motiverende for elevene, sier prosjektleder Vivi Bjelke i Utdanningsdirektoratet.

Skoler fra Møre og Romsdal som deltar i Ungdomstrinn i utvikling i 2015

Pulje 2 – deltar i perioden 2014-2015

Skoleeiere

Skole

Volda

Volda

Ørsta

Ørsta

Vartdal

Sæbø

Hærøy

Stokksund

Ytre Herøy

Privat

Møre

Ulstein

Ulstein

Hareid

Hareid

Sande

Gursken

Kvamsøy

Sandøy

Vanylven

Myklebust

Åheim

Annonse
Indre Bane ny februar 2022