Rasmus Tjørstad og Sigurd Holten Bøen er tatt ut til historiens første European Games.

Annonse
Leserinnlegg/ytringer

Olympiatoppen tok mandag formiddag ut 57 norske utøvere som skal representere Norge i historiens første European Games.

Lekene arrangeres i Aserbajdsjans hovedstad Baku fra 12. til 26. juni.

I den norske troppen er det funnet plass til to sunnmøringer, begge fra Ålesund

Rasmus NesTjørstad fra Ålesund Bryteklubb er blant 6 brytere som skal delta.

– Jeg gĂĽr inn for ĂĽ vinne alle kampene jeg deltar i. Men jeg skal ha litt flaks i treningen for ĂĽ nĂĽ helt til topps. Vi har ikke lagt inn formtoppen sĂĽ tidlig, den skal nemlig vĂŚre klar til VM i Las Vegas i september, sier Rasmus.

Sigurd Holten Bøen fra Aalesund SLK er en av 8 juniorsvømmere som er tatt ut.

Her kan du se hele den norske troppen:

Beachvolleyball:
Øivind Hordvik Nyborg Volleyballklubb
Morten Kvamsdal IL Koll
Victoria Faye Kjølberg Asker Skiklubb Volleyball
Janne Kongshavn Hordvik Oslo Volley

Boksing:
Salavat Ruslanovitsj Khatuev Skien Bokseklubb

Bryting:
Felix Baldauf IL Braatt
Stige André Berge Oslo Bryteklubb
Grace Bullen Fredrikstad Bryteklubb Atlas
Petter Karlsen Fauske Atletklubb
Marius Thommesen UrĂŚdd Bryteklubb
Rasmus Tjørstad Ålesund Bryteklubb

Bueskyting:
Line Blomén Ridderstrøm Sandefjord Bueskyttere
Christoffer Furnes Tinden Bueskytterklubb
Paul André Hagen Elverum Bueskyttere
BĂĽrd Nesteng Fredrikstad Bueskyttere

Fekting:
Bartosz Piasecki Bygdø Fekteklubb

Karate:
Bettina AlstadsĂŚther Stavanger Karateklubb

Padling:
Mira VerĂĽs Larsen Strand Kajakk-klubb
Daniel Salbu Fana Kajakklubb

Skyting:
Ole Magnus Bakken (rifle) Stange Sportsskyttere
Stian Bogar (rifle) Kisen Miniatyrskytterlag
Odd Arne Brekne (rifle) Kisen Miniatyrskytterlag
Ole-Kristian Bryhn (rifle) Vestre BĂŚrum Salongskytterlag
Are Hansen (rifle) Krapfoss Sportsskytterlag
Malin Westerheim (rifle) Krapfoss Sportsskytterlag
Tore Brovold (skeet) Østlandske Sportsskyttere
PĂĽl Hembre (pistol) BĂŚrum Pistolklubb

Svømming (junior):
Eivind Bjelland Haugesund Svømmeklubb
Sigurd Holten Bøen Aalesund SLK
Ariel Braathen Bergens Svømme Club
Ole-Mikal Fløgstad SSK Skjetten Svømming
Erik Årsland Gidskehaug Madla svømmeklubb
Marte Løvberg Lambertseter Svømmeklubb
Marius Solaat Rødland Bergens Svømme Club
Mads Henry Steinland BÌrumsvømmerne

Svømming, stup (junior):
Julie Synnøve Thorsen Bergen Stupeklubb
Anne Vilde Tuxen Randabergstuperne

Sykkel:
Miriam Bjørnsrud (landevei fellesstart) Raumer Rytter SK
Reidar Bohlin Borgersen (landevei fellesstart og tempo) Modum Cykleklubb
Sven Erik Bystrøm (landevei fellesstart) Stavanger Sykleklubb
Odd Christian Eiking (landevei fellesstart) Bergen Cykleklubb
Cecilie Gotaas Johnsen (landevei fellesstart og tempo) CK Victoria
Truls Engen KorsĂŚth (landevei fellesstart og tempo) Lillehammer Cykle Klubb
Kristoffer Morlandstø Skjerping (landevei fellesstart) CK Sotra
Sondre Kristiansen (terreng, rundbane) Sportsklubben Rye
Tore Navrestad (BMX) Sviland BMX

Taekwondo:
Richard Ordemann Tøyen Taekwondo Klubb
Tina Røe Skaar Øvre Romerike Budo Senter

Triathlon:
Kristian Blummenfelt Bergen Triathlon Club
Gustav Iden Åsane Cykle Klubb
Lotte Miller Stavanger Triathlonklubb

Turn (lag):
Sofie BrĂĽthen Oslo Turnforening
Pietro Oliver Giachino NjĂĽrd Turn
Marcus Konradi Oslo Turnforening
Dina Nygaard Holmen Tropp & Turn
Stian Skjerahaug Stavanger Turnforening
Martine Rustøen Skregelid Asker Turnforening

Annonse
Indre Bane ny februar 2022